71 78 95 204

GutPR otwiera fabrykę dachówek ceramicznych z Creatonem

19 września 2012 roku światowy koncern Etex Group otworzy jedną z najbardziej nowoczesnych w Europie fabryk produkujących dachówki i akcesoria dachowe marki Creaton. Obsługą mediową tego wydarzenia zajmie się agencja GutPR.

Pierwszy w Polsce zakład producenta dachówek ceramicznych marki CREATON, wyprodukuje rocznie 30 mln dachówek połaciowych oraz ok. 2 mln dachówek systemowych. Uzupełnieniem infrastruktury technologicznej będzie specjalistyczny zakład eksploatacji gliny, pozwalający wzbogacić dotychczasową ofertę spółki o nowy asortyment. Najnowsza inwestycja koncernu Etex Group w województwie wielkopolskim stwarza obiecujące perspektywy rozwoju, zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i całego regionu. Uroczystemu otwarciu fabryki, które odbędzie się 19 września bieżącego roku, towarzyszyć będzie organizowana i prowadzona przez GutPR konferencja prasowa. W ramach umowy GutPR poprowadzi także biuro prasowe, relacje z mediami i monitoring mediów.

Współpraca pomiędzy Etex Building Materials Polska a wyspecjalizowaną w prowadzeniu działań komunikacyjnych dla firm z branży budowlanej i wnętrzarskiej agencją GutPR ma charakter projektowy. Agencja wybrana została w konkursie ofert. Producent dachówek CREATON nie korzystał w ostatnim czasie z usług agencji PR. 

Etex Building Materials Polska sp. z o.o. powstała w 2011 roku, z połączenia trzech firm: Creaton Polska Sp. z o.o., dystrybutora dachówek ceramicznych na polskim rynku, Euronit Sp. z o.o., producenta dachówek cementowych oraz EBM Poland Sp. z o.o., firmy outsourcingowej obsługującej pozostałe spółki. Firma należy do międzynarodowego koncernu Etex Group założonego w 1905 roku w Belgii. Głównym obszarem działalności EBM Polska sp. z o.o. jest produkcja i dystrybucja dachówek ceramicznych oraz cementowych na polskim rynku. Po ponad dziesięciu latach dynamicznego rozwoju firma zajmuje silną pozycję w segmencie dachówek ceramicznych i cementowych.

Zaufali nam: