71 78 95 204

GutPR z Fasadą Roku 2013

Konkurs Fasada Roku na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń branży architektonicznej. Zwieńczeniem plebiscytu, podobnie jak w latach ubiegłych, była uroczysta gala. Goście zgromadzeni 6 czerwca 2014 r. w nowoczesnym, świeżo oddanym do użytku Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków świętowali jednocześnie 20-lecie działalności firmy Baumit na polskim rynku. Za obsługę mediową tego wydarzenia była odpowiedzialna agencja GutPR.

VII edycja konkursu Fasada Roku pod wieloma względami była wyjątkowa. Przede wszystkim, po raz kolejny padł rekord ilości zgłoszonych obiektów, co doskonale potwierdza stale rosnącą renomę plebiscytu. Oficjalną uroczystość poprzedziła konferencja prasowa z udziałem ok. 30 dziennikarzy reprezentujących czasopisma branżowe, architektoniczne, inwestycyjne oraz regionalne. Swoich przedstawicieli miały również redakcje portali internetowych. W uroczystej Gali Baumit udział wzięło blisko 700 osób – przedstawicieli świata architektury, wykonawców, inwestorów oraz pracowników firmy i gości honorowych, którzy do późnych godzin nocnych bawili się przy rytmach muzyki dance, disco i rock. Zaproszeni goście wyjechali z Krakowa oczarowani – nie tylko walorami estetycznymi nagrodzonych projektów architektonicznych, ale także doskonałą oprawą i atmosferą uroczystości.

Swoją "cegiełkę" do sukcesu tegorocznej odsłony plebiscytu dołożyła wyspecjalizowana w działaniach dla branży budowlanej i wnętrzarskiej agencja GutPR, której firma Baumit powierzyła działania w zakresie relacji z mediami, doradztwo wizerunkowe i współorganizację konferencji prasowej.

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 20 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Zaufali nam: